Itsrugby.co.uk : news, results, standings, stats ...
Application Iphone It's rugby.

F�d�rale 3 2018/2019 Knock out stages

Quickview Standing Calendar Stat Playoff Prize list 

Final
Sunday 23 June 2019 Courbevoie Auch 14-21
Semi finals
Sunday 16 June 2019 Courbevoie Saint Marcellin 23-20
Sunday 16 June 2019 Belvs Auch 22-27
Quarter finals
Sunday 9 June 2019 Sarcelles Courbevoie 7-32
Sunday 9 June 2019 Annecy Saint Marcellin 3-24
Sunday 9 June 2019 Surgres Belvs 22-24
Sunday 9 June 2019 Saint Sulpice La Pointe Auch 29-45
Third Round
Sunday 2 June 2019 Sarcelles Saint-Denis 30-12
Sunday 2 June 2019 Courbevoie Saint Claude 30-26
Sunday 2 June 2019 Montlimar Annecy 15-29
Sunday 2 June 2019 Saint Marcellin Arpajon 31-28
Sunday 2 June 2019 Gujan Mestras Surgres 27-38
Sunday 2 June 2019 Sarlat Belvs 13-30
Sunday 2 June 2019 Saint Girons Saint Sulpice La Pointe 21-24
Sunday 2 June 2019 Auch Soustons 29-27
Second Round
Sunday 19 May 2019 Evreux Sarcelles 18-26
Sunday 26 May 2019 Sarcelles Evreux 17-17
Sunday 19 May 2019 Compigne Saint-Denis 22-25
Sunday 26 May 2019 Saint-Denis Compigne 24-18
Sunday 19 May 2019 Villars-les-Dombes Courbevoie 22-22
Sunday 26 May 2019 Courbevoie Villars-les-Dombes 38-19
Sunday 19 May 2019 Vallons de la Tour Saint Claude 30-18
Sunday 26 May 2019 Saint Claude Vallons de la Tour 31-15
Sunday 19 May 2019 Montlimar Le Puy en Velay 41-21
Sunday 26 May 2019 Le Puy en Velay Montlimar 17-27
Sunday 19 May 2019 Annecy Metz 33-20
Sunday 26 May 2019 Metz Annecy 19-22
Sunday 19 May 2019 Thuir Saint Marcellin 8-11
Sunday 26 May 2019 Saint Marcellin Thuir 26-18
Sunday 19 May 2019 Arpajon Aubagne 46-3
Sunday 26 May 2019 Aubagne Arpajon 41-13
Sunday 19 May 2019 Gujan Mestras Riom 53-30
Sunday 26 May 2019 Riom Gujan Mestras 27-29
Sunday 19 May 2019 Surgres Poitiers 20-10
Sunday 26 May 2019 Poitiers Surgres 19-18
Sunday 19 May 2019 Sarlat Bazas 23-35
Sunday 26 May 2019 Bazas Sarlat 19-27
Sunday 19 May 2019 La baule Belvs 13-6
Sunday 26 May 2019 Belvs La baule 29-18
Sunday 19 May 2019 Saint Girons Saverdun 17-12
Sunday 26 May 2019 Saverdun Saint Girons 9-6
Sunday 19 May 2019 Gimont Saint Sulpice La Pointe 15-10
Sunday 26 May 2019 Saint Sulpice La Pointe Gimont 19-9
Sunday 19 May 2019 Pont Long Auch 10-15
Sunday 26 May 2019 Auch Pont Long 28-13
Sunday 19 May 2019 Beaumont Soustons 26-17
Sunday 26 May 2019 Soustons Beaumont 20-9
First Round
Sunday 28 April 2019 Couches Sarcelles 13-41
Sunday 5 May 2019 Sarcelles Couches 36-14
Sunday 28 April 2019 Evreux Auxerre 25-12
Sunday 5 May 2019 Auxerre Evreux 19-10
Sunday 28 April 2019 Houilles Saint-Denis 24-44
Sunday 5 May 2019 Saint-Denis Houilles 46-15
Sunday 28 April 2019 Gretz-Tournan Compigne 9-19
Sunday 5 May 2019 Compigne Gretz-Tournan 49-26
Sunday 28 April 2019 Domont Courbevoie 3-33
Sunday 5 May 2019 Courbevoie Domont 52-0
Sunday 28 April 2019 Villars-les-Dombes Chalon-sur-Sane 27-8
Sunday 5 May 2019 Chalon-sur-Sane Villars-les-Dombes 6-16
Sunday 28 April 2019 Genlis Saint Claude 19-18
Sunday 5 May 2019 Saint Claude Genlis 31-20
Sunday 28 April 2019 Vallons de la Tour Lons-le-Saunier 13-15
Sunday 5 May 2019 Lons-le-Saunier Vallons de la Tour 23-39
Sunday 28 April 2019 Vore Le Puy en Velay 13-26
Sunday 5 May 2019 Le Puy en Velay Vore 45-24
Sunday 28 April 2019 Aix en prov Univ Montlimar 14-16
Sunday 5 May 2019 Montlimar Aix en prov Univ 32-17
Sunday 28 April 2019 Annecy Draguignan 21-17
Saturday 4 May 2019 Draguignan Annecy 22-24
Sunday 28 April 2019 Rives-Renage Metz 21-10
Sunday 5 May 2019 Metz Rives-Renage 19-8
Sunday 28 April 2019 Pzenas Saint Marcellin 17-20
Sunday 5 May 2019 Saint Marcellin Pzenas 29-24
Sunday 28 April 2019 Cavaillon Thuir 19-6
Sunday 5 May 2019 Thuir Cavaillon 34-15
Sunday 28 April 2019 Elne Arpajon 25-7
Sunday 5 May 2019 Arpajon Elne 38-10
Sunday 28 April 2019 Monflanquin Aubagne 22-20
Sunday 5 May 2019 Aubagne Monflanquin 28-13
Sunday 28 April 2019 Gujan Mestras Plouzane 24-7
Sunday 5 May 2019 Plouzane Gujan Mestras 26-24
Sunday 28 April 2019 Saint Nazaire Riom 21-6
Sunday 5 May 2019 Riom Saint Nazaire 43-26
Sunday 28 April 2019 Nontron Surgres 21-43
Sunday 5 May 2019 Surgres Nontron 38-12
Sunday 28 April 2019 La Roche-sur-Yon Poitiers 7-19
Sunday 5 May 2019 Poitiers La Roche-sur-Yon 53-21
Sunday 28 April 2019 Uzerche Bazas 20-35
Saturday 4 May 2019 Bazas Uzerche 34-10
Sunday 28 April 2019 Blaye Sarlat 29-18
Sunday 5 May 2019 Sarlat Blaye 25-12
Sunday 28 April 2019 Blois La baule 8-23
Sunday 5 May 2019 La baule Blois 32-17
Sunday 28 April 2019 Barbezieux Belvs 17-19
Sunday 5 May 2019 Belvs Barbezieux 24-10
Sunday 28 April 2019 Jacou Saverdun 20-20
Sunday 5 May 2019 Saverdun Jacou 40-12
Sunday 28 April 2019 Navarrenx Saint Girons 18-18
Sunday 5 May 2019 Saint Girons Navarrenx 20-9
Sunday 28 April 2019 Revel Gimont 26-13
Sunday 5 May 2019 Gimont Revel 20-19
Sunday 28 April 2019 Nogaro Saint Sulpice La Pointe 19-23
Sunday 5 May 2019 Saint Sulpice La Pointe Nogaro 24-24
Sunday 28 April 2019 Bon Encontre Auch 6-14
Saturday 4 May 2019 Auch Bon Encontre 15-17
Sunday 28 April 2019 AS Bayonne Pont Long 24-50
Sunday 5 May 2019 Pont Long AS Bayonne 17-23
Sunday 28 April 2019 Ger Seron Bedeille Soustons 13-12
Sunday 5 May 2019 Soustons Ger Seron Bedeille 25-9
Sunday 28 April 2019 Beaumont Rion des Landes 32-18
Sunday 5 May 2019 Rion des Landes Beaumont 10-28
Copyright 2004-2020 SARL IT'S RUGBY