Itsrugby.co.uk : news, results, standings, stats ...
Application Iphone It's rugby.

Francais

2�me s�rie 2014/2015

Stat Playoff Prize list 

Final
Sunday 21 June 2015 Ennezat Rabastens 10-48
Semi finals
Sunday 7 June 2015 La Chapelle sur Erdre Ennezat 0-22
Sunday 7 June 2015 Saint-Jean de Vdas Rabastens 12-15
Quarter finals
Sunday 31 May 2015 La Chapelle sur Erdre Pornic 16-15
Sunday 31 May 2015 Saulieu Ennezat 8-75
Sunday 31 May 2015 Saint-Jean de Vdas Aureilhan 25-6
Sunday 31 May 2015 Le Bugue Rabastens 5-18
Third Round
Sunday 24 May 2015 Douai La Chapelle sur Erdre 7-39
Sunday 24 May 2015 Pornic Muzillac 19-0
Sunday 24 May 2015 Cadillac Saulieu 19-28
Sunday 24 May 2015 Meru Chambly Ennezat 5-27
Sunday 24 May 2015 Saint Donat Saint-Jean de Vdas 17-38
Sunday 24 May 2015 Aureilhan Maureilhan Montady 10-8
Sunday 24 May 2015 Tarascon Le Bugue 3-45
Sunday 24 May 2015 Pomarez Rabastens 13-16
Second Round
Sunday 17 May 2015 Douai Palaiseau 16-12
Sunday 17 May 2015 Valenciennes La Chapelle sur Erdre 3-11
Sunday 17 May 2015 Le Thuit Signol Pornic 0-55
Sunday 17 May 2015 Muzillac La Rochefoucauld 32-12
Sunday 17 May 2015 Niort Cadillac 10-27
Sunday 17 May 2015 Saulieu Chassieu 22-7
Sunday 17 May 2015 Meru Chambly Louhans 22-15
Sunday 17 May 2015 Baume les Dames Ennezat 26-42
Sunday 17 May 2015 Pays de Gex Saint Donat 27-30
Sunday 17 May 2015 Vitrolles Rugby Saint-Jean de Vdas 5-38
Sunday 17 May 2015 Donzre Aureilhan 5-36
Sunday 17 May 2015 Maureilhan Montady Mourenx 5-3
Sunday 17 May 2015 Tarascon Castet Linxe 12-11
Sunday 17 May 2015 Le Bugue Puylaurens 23-16
Sunday 17 May 2015 Pomarez La Barguillere 25-10
Sunday 17 May 2015 Rabastens Pays Isle Dronne 33 38-0
First Round
Sunday 10 May 2015 Douai Forges-les-Eaux 29-6
Sunday 10 May 2015 Gien-Briare Palaiseau 13-36
Sunday 10 May 2015 Valenciennes Epinay sur Orge 28-22
Sunday 10 May 2015 La Chapelle sur Erdre Port du Havre 86-5
Sunday 10 May 2015 Le Thuit Signol Bigouden Pont l'Abbe 29-19
Sunday 10 May 2015 Pornic RC Champs-Val Maubuee 34-15
Sunday 10 May 2015 Muzillac Salbris 28-7
Sunday 10 May 2015 La Rochefoucauld Saint Privat 12-10
Sunday 10 May 2015 Landernau Niort 11-22
Sunday 10 May 2015 Haut Quercy Cadillac 15-26
Sunday 10 May 2015 Saulieu Bellac 13-7
Sunday 10 May 2015 RC Licorne Saverne Chassieu 17-23
Sunday 10 May 2015 Meru Chambly Leforest 17-3
Sunday 10 May 2015 Mutzig-Molsheim Louhans 7-22
Sunday 10 May 2015 Corbeil Essonnes-Mennecy Baume les Dames 5-26
Sunday 10 May 2015 Ennezat Chasse-sur-Rhne 65-19
Sunday 10 May 2015 Pays de Gex Sillans 34-21
Sunday 10 May 2015 Chateaugay Saint Donat 7-21
Sunday 10 May 2015 ER Webb Ellis Vitrolles Rugby 26-41
Sunday 10 May 2015 Saint-Jean de Vdas Hers Lauragais XV 28-18
Sunday 10 May 2015 Thnes Donzre 11-24
Sunday 10 May 2015 Aureilhan Villefranche de Rouergue 22-17
Sunday 10 May 2015 Bas Conflent-Vinca Maureilhan Montady 13-19
Sunday 10 May 2015 Mourenx Aussillon-Mazamet 28-13
Sunday 10 May 2015 Tarascon Nevian - Canet d'Aude 15-12
Sunday 10 May 2015 Castet Linxe Sainte-Foy-de-Prolires 19-14
Sunday 10 May 2015 Le Bugue Laloubere 16-9
Sunday 10 May 2015 Lanzac Puylaurens 0-69
Sunday 10 May 2015 Lacanau Pomarez 23-28
Sunday 10 May 2015 La Barguillere Cancon 22-15
Sunday 10 May 2015 Rabastens Lanquais Varennes 36-12
Sunday 10 May 2015 Pays Isle Dronne 33 Caraman 18-12
Copyright 2004-2020 SARL IT'S RUGBY