Itsrugby.co.uk : news, results, standings, stats ...
Application Iphone It's rugby.

Francais

Espoirs Federaux 2020/2021

Quickview Standing Calendar Stat Prize list 

Group 1
Day 6
Sunday 25 October 2020
Périgueux Marcq-en-Baroeul 12h00
Marmande Trélissac 13h30
Limoges Bassin d'Arcachon 13h30
Niort Beauvais 13h30
Floirac Langon 13h30
Rk Teams Pts P W D L F. A. +/- TB LB BS
1    Niort 20 5 4 0 1 163 89 74 3 1 12
2    Perigueux 14 3 3 0 0 101 37 64 2 0 6
3    Rennes 12 4 2 1 1 99 47 52 2 0 4
4    Marcq-en-Baroeul 11 3 2 1 0 79 45 34 1 0 3
5    Langon 11 4 2 0 2 85 60 25 1 2 3
6    Bassin d'Arcachon 9 3 2 0 1 68 57 11 0 1 5
7    Floirac 5 2 1 0 1 42 34 8 0 1 5
8    Limoges 4 2 1 0 1 33 69 -36 0 0 0
9    Trelissac 1 4 0 0 4 46 104 -58 0 1 -11
10    Marmande 0 2 0 0 2 18 46 -28 0 0 -4
11    Beauvais 0 4 0 0 4 38 184 -146 0 0 -8
Day 7
Saturday 07 November 2020
Rennes Périgueux 17h00
Sunday 08 November 2020
Bassin d'Arcachon Marmande 13h30
Langon Limoges 13h30
Marcq-en-Baroeul Niort 13h30
Beauvais Floirac 13h30
Group 2
Day 6
Saturday 24 October 2020
Stade Metropolitain Nimes 13h00
Drancy Vienne 14h30
Mâcon Chateaurenard 17h30
Sunday 25 October 2020
Nuits-Saint-Georges Beaune 13h15
Bédarrides Chateauneuf Issoire 13h30
Rk Teams Pts P W D L F. A. +/- TB LB BS
1    Vienne 17 4 4 0 0 101 39 62 1 0 9
2    Nimes 17 4 4 0 0 89 41 48 1 0 9
3    Drancy 13 5 3 0 2 67 79 -12 1 0 1
4    Stade Metropolitain 12 4 2 1 1 98 45 53 1 1 4
5    Issoire 11 3 2 0 1 109 47 62 2 1 3
6    Chateaurenard 10 3 2 0 1 76 58 18 2 0 10
7    Macon 8 5 1 1 3 71 93 -22 1 1 0
8    Rumilly 7 4 1 0 3 102 72 30 1 2 -1
9    Nuits-Saint-Georges 4 4 1 0 3 21 101 -80 0 0 -4
10    Bedarrides Chateauneuf 0 2 0 0 2 14 52 -38 0 0 -4
11    Beaune 0 4 0 0 4 42 163 -121 0 0 -12
Day 7
Saturday 07 November 2020
Nimes Bédarrides Chateauneuf 18h00
Sunday 08 November 2020
Vienne Stade Metropolitain 13h30
Beaune Drancy 13h30
Issoire Rumilly 13h30
Chateaurenard Nuits-Saint-Georges 13h30
Group 3
Day 6
Saturday 24 October 2020
Pamiers Céret 16h00
Berre FCTT 16h00
Sunday 25 October 2020
Carqueiranne-Hyères La Seyne 13h30
Mazamet Graulhet 13h30
St-Sulpice-sur-Lèze Lavaur 13h45
Rk Teams Pts P W D L F. A. +/- TB LB BS
1    La Seyne 14 3 3 0 0 101 38 63 2 0 2
2    Carqueiranne-Hyeres 14 4 3 0 1 96 38 58 1 1 -2
3    Pamiers 9 3 2 0 1 47 44 3 0 1 1
4    Castanet 8 2 2 0 0 38 28 10 0 0 8
5    FCTT 8 3 2 0 1 40 54 -14 0 0 0
6    Ceret 6 3 1 0 2 59 51 8 1 1 2
7    Graulhet 4 2 1 0 1 30 60 -30 0 0 0
8    Berre 3 3 0 0 3 35 47 -12 0 3 -1
9    St-Sulpice-sur-Leze 1 2 0 0 2 23 46 -23 0 1 1
10    Mazamet 1 2 0 0 2 33 60 -27 0 1 1
11    Lavaur 0 1 0 0 1 3 39 -36 0 0 0
Day 7
Saturday 07 November 2020
La Seyne St-Sulpice-sur-Lèze 17h30
Sunday 08 November 2020
Mazamet Carqueiranne-Hyères 13h30
Castanet Graulhet 13h30
Lavaur Berre 13h30
FCTT Pamiers 13h30
Group 4
Day 6
Sunday 25 October 2020
Mauléon Oloron 13h30
Bagneres Auch 13h30
Fleurance Castelsarrasin 13h30
Saint Jean de Luz Tyrosse 13h30
Valence d'Agen Lannemezan 13h30
Lombez Samatan Anglet 14h00
Rk Teams Pts P W D L F. A. +/- TB LB BS
1    Mauleon 19 5 4 0 1 133 73 60 2 1 7
2    Tyrosse 14 4 3 0 1 99 61 38 1 1 6
3    Auch 14 5 3 0 2 103 85 18 1 1 6
4    Oloron 12 3 3 0 0 52 30 22 0 0 8
5    Lannemezan 10 3 2 0 1 85 54 31 1 1 2
6    Saint Jean de Luz 10 4 2 0 2 98 79 19 1 1 2
7    Fleurance 9 4 2 0 2 75 66 9 0 1 1
8    Anglet 9 4 2 0 2 85 82 3 0 1 1
9    Lombez Samatan 5 5 1 0 4 62 107 -45 1 0 -3
10    Castelsarrasin 5 4 1 0 3 67 126 -59 0 1 -3
11    Bagneres 4 4 1 0 3 49 101 -52 0 0 -4
12    Valence d'Agen 0 3 0 0 3 15 59 -44 0 0 -8
Day 7
Saturday 07 November 2020
Auch Lombez Samatan 16h45
Sunday 08 November 2020
Anglet Oloron 13h30
Castelsarrasin Bagneres 13h30
Mauléon Saint Jean de Luz 13h30
Tyrosse Valence d'Agen 13h30
Lannemezan Fleurance 13h30
Copyright 2004-2020 SARL IT'S RUGBY